Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Předvečer Trumpovy inaugurace: Lidi víc zajímají protesty, naznačuje Google

Předvečer Trumpovy inaugurace: Lidi víc zajímají protesty, naznačuje Google

Donald Trump přiletěl do Washingtonu a připravuje se na okamžik, kdy v pátek převezme moc. Ačkoli je s inaugurací spojený tradiční průvod a oslavy, hodně lidí se chystá i na desítky demonstrací. Potvrzuje to i statistika Googlu, podle které uživatelé internetu víc hledají pojem „inaugurace protest“ než „účast na inauguraci“.

Tým Donalda Trumpa chystá k okamžiku, kdy se podnikatel stane 45. prezidentem USA, velkolepé oslavy i vystoupení spřízněných celebrit. Celý den má být slavnostní, kromě obvyklé přísahy na bibli bývá tradiční součástí inaugurace i průvod městem nebo ples. Internetový vyhledávač Google ale ukazuje, že se pátek ve Washingtonu nemusí nést jen v poklidné slavnostní atmosféře.

Ve své statistice měřící trendy vyhledávání Google ukazuje, jak často se lidé zajímají o spojení „účast na inauguraci“ a „inaugurace protest“. 

Ve víc než polovině amerických států přitom lidé častěji „googlí“ informace o protestech. Větší zájem o ně se dokonce projevuje i tam, kde Trump ve volbách zvítězil.

V přehledu vyhledávače se taky objevila nejčastější spojení, která uživatelé ve spojení s inaugurací vyhledávají. Na prvním místě je otázka Kdo bude bojkotovat inauguraci. Několik desítek kongresmanů už totiž avizovalo, že se slavnostního aktu na protest nezúčastní. Lidé taky zjišťují, kdo bude na inauguraci vystupovat, v kolik hodin program začíná a kolik cyklistů se zúčastní. Pátá nejhledanější otázka zní Co je to inaugurace.

Páteční program začíná v půl desáté ráno (v půl čtvrté středoevropského času). Na schodech washingtonského Kapitolu se sejdou všichni žijící bývalí prezidenti vyjma nemocného George Bushe staršího. V poledne pak Donald Trump složí přísahu do rukou předsedy nejvyššího soudu Johna Robertse. Přísahat bude na Lincolnovu bibli, ale rovněž na bibli, kterou dostal od matky v roce 1955.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek