Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Přes den vaří knedlíčky, v noci se promění na techno dýdžejku. 82letá Japonka udivuje

Přes den vaří knedlíčky, v noci se promění na techno dýdžejku. 82letá Japonka udivuje

Japonka Sumiko Iwamurová si po dlouhých 50 letech konečně plní svůj dětský sen. I přesto, že by mohla již poklidně užívat důchodu, tahle energická dáma na prozívané povalování v křesle na verandě rozhodně nemyslí. Během dne Iwamurová vede rodinnou restauraci vyhlášenou díky delikátním knedlíčkům, v noci se z ní však stává dýdžejka Sumirock, která rozjíždí vyhlášené tokijské diskotéky. 

Iwamurová si plní svůj dětský sen, na který musela čekat přes půlku století. Její otec byl bubeník v jazzové kapele a ona byla dcerou svého otce – hudbu milovala a chtěla jít v jeho stopách. V 19 letech však musela přidat ruku k dílu když s manželem otevírali knedlíčkovou restauraci a její láska k notám musela jít pro tu chvíli stranou. V knedlíčkové restauraci pracuje dodnes – i přesto, že její muž nedávno zesnul, nicméně po nocích se vrací jako hvězda tokijských diskoték.

Láska k hudbě byla nutným základem, aby se stala dýdžejkou, musela se řemeslu učit. Na místní hudební škole tak absolvovala roční kurz, své schopnosti pak pilovala na narozeninových oslavách vnuků svých kamarádek. Poté už se vrhla do víru velkoměsta, nyní pouští svou hudbu v klubu DecabarZ v Tokiu, kde je stálou rezidentkou.

„Soustředím se v zásadě na techno muziku, ale ta samotná by byla nudná. Proto se ji snažím ozvláštnit dalšími styly: přidávám jazz, francouzský šanson a trochu klasické hudby,“ říká letitá dýdžejka.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek