Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Připraví vás stroje o práci? Roboti v Číně nechybují a jsou efektivnější než sami Číňané

Připraví vás stroje o práci? Roboti v Číně nechybují a jsou efektivnější než sami Číňané

Lidem s rozvojem techniky vyvstává silná konkurence. Umělou inteligenci testují při práci například v jedné čínské továrně a ukazuje se, že roboti jsou mnohem výkonnější a prakticky nechybují. Ve prospěch strojů mluví také ekonomické náklady.

Továrna na mobilní telefony Changying Precision Technology Company nahradila 90 % svých zaměstnanců roboty. Z původních 650 lidí jich v provozu zůstalo šedesát, do budoucna to má být dokonce pouhých dvacet osob. Majitelé jsou spokojení, množství vyrobených přístrojů vzrostlo o 250 %, počet chyb se po automatizaci naopak o 80 % snížil.

Vkrádá se tak neodbytná otázka – seberou stroje lidem pracovní místa? Respektive kdy to udělají? Roboti můžou podle odborníků nahradit člověka v celé řadě profesí – od analytiků přes řadové kuchaře až například po zubní techniky či telefonisty.

Současně s nadšením, které vyvolal pokrok a možnost výrazného snížení nákladů na straně výrobců, vyvolává současný vývoj obavy. Experti varují, že společnost není připravena na vlnu nezaměstnanosti, kterou by mohlo častější nasazování robotických pracovníků do výroby vyvolat.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek