Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

První selfie Chelsea Manningové. Takto vypadá žena, která ještě jako muž vynesla tajná armádní data

První selfie Chelsea Manningové. Takto vypadá žena, která ještě jako muž vynesla tajná armádní data

Chelsea Manningová po sedmi letech ve vězení užívá od středy, kdy byla propuštěna, naplno svobodu. Okamžitě si zřídila i instagramový účet a teď na něm zveřejnila první selfie. Takto teď vypadá žena, kterou svět znal jako vojína Bradleyho Manninga, který serveru WikiLeaks poskytl tajné armádní a diplomatické dokumenty. Ve vězení Manningová nastoupila cestu ke změně pohlaví.

Manningová na instagramu v krátkém sledu zveřejnila čtyři snímky, které doprovází heslovitými popisky. Po „prvních krůčcích na svobodě“, nepostradatelné pizze a přípitku se rozhodla odhodit závoj anonymity a ukázala se světu. „OK, tady mě máte,“ stojí u jejího selfie. 

Okay, so here I am everyone!! 😜 . . #HelloWorld

A post shared by Chelsea E. Manning (@xychelsea87) onMay 18, 2017 at 9:55am PDT

Uživatelé jsou zjevně rozpolcení a vedle slov podpory a komplimentů se v komentářích objevují i výzvy k sebevraždě, poznámky o zradě nebo konstatování, že ať budou věci jakkoli, Chalsea je stále muž.

Soud Manningovou v roce 2013 tehdy ještě jako Manninga za vyzrazení více než 700 000 utajovaných dokumentů poslal na 35 let do vězení. Trest za špionáž ji ale těsně před odchodem z úřadu bývalý americký prezident Barack Obama zmírnil na pětinu.

Mannigová v prvním prohlášení po propuštění uvedla, že budoucnost je pro ni teď důležitější než minulost. „Cokoli je přede mnou, ...je daleko důležitější než minulost,“ uvedla devětadvacetiletá žena v prohlášení rozeslaném médiím několik hodin potom, co vyšla na svobodu. Dodala, že si nejprve musí srovnat věci v hlavě. 

Podle amerických médií se bude na svobodě zabývat obhajobou práv transgenderových osob, tedy lidí, kteří změnu pohlaví podstoupili. Prozatím také formálně zůstává členkou armády, dokud nebude vyjasněn její status.

Společnost Pulse Films už oznámila, že se chystá natáčet o propuštěné vězeňkyni natáčet dokument s pracovním názvem XY Chelsea. Režírovat jej bude Brit Tim Travers Hawkins, který je s jejími obhájci v kontaktu již tři roky. Manningová podle filmařů přislíbila, že jim umožní nebývale otevřený přístup do svého soukromí.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek