Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

„Půjdeš do pekla,“ vzkazují celebrity Trumpovi. Vracejí mu kritiku Portorika, které se vzpamatovává z hurikánu

„Půjdeš do pekla,“ vzkazují celebrity Trumpovi. Vracejí mu kritiku Portorika, které se vzpamatovává z hurikánu

Americký prezident se opět dostal do pod palbu kritiky za své výroky. Tentokrát přes svůj oblíbený twitter seslal několik urážek na adresu Portorika, které nedávno zpustošil hurikán Maria. Na stranu karibského ostrova se přiklonila řada celebrit, kterým se nelíbí, jak se Donald Trump k tragédii postavil.

Twitterová přestřelka mezi Donaldem Trumpem a portorickou starostkou Carmen Cruzovou má zřejmě větší ohlas, než americký prezident tušil. Cruzová si přes sociální sítě postěžovala, že pomoc ze strany Spojených států je chaotická a lidé neustále trpí nedostatkem vody a základních potravin. Na to Trump reagoval nevybíravým tweetem. „Chtějí, aby se všechno udělalo za ně, ačkoli by mělo jít o úsilí celé komunity.“

Celá výměna názorů má ale dohru také u veřejnosti. Například Lady Gaga se do Trumpa opřela s tím, že je jasně vidět, že v Portoriku nehledá žádné voliče, které by mu za čtyři roky pomohli k dalšímu zvolení. Narážela tak na fakt, že ačkoli Portoriko je součástí Spojených států, je takzvanou nezačleněnou zemí, což znamená, že její obyvatelé nemají v USA volební právo.

Jeniffer Lopez zase sdílela koláž dvou fotografií, jejichž pořízení dělí pouhých pět minut. Na jedné z nich je starostka Portorika, která po pás ve vodě komunikuje s místním obyvatelem a na druhé zase Trump, který se evidentně baví na golfu. Lopez toto srovnání označila za hanebné.  

Trump pak z konfliktu obvinil média. Falešné zprávy prý záměrně nedoceňují skvělou práci, za kterou by si „jeho lidé“ zasloužili uznání. Už předtím ale vyzval Portoričany, aby takovým zprávám nevěřili. Na to ale obratem reagovala Kim Kardashian West s tím, že lidé zasažení takovou katastrofou nemají čas sledovat zprávy a vyzvala Trumpa k tomu, aby přestal tweetovat a hrát golf, zatímco lidé umírají.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek