Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Řeky pořádně zamrzají. Kam o víkendu vyrazit za přírodním bruslením?

Řeky pořádně zamrzají. Kam o víkendu vyrazit za přírodním bruslením?

Silné mrazy, které v posledních týdnech svírají Česko, mají i pozitivní stránku. Dostatečná tloušťka ledu svádí na mnoha místech k bruslení na přírodních plochách. Jaké jsou podmínky na známých tratích a kde si můžete bezpečně zajezdit?

Vodní nádrž Lipno

Lipno patří k nejatraktivnějším lokalitám na bruslení. Ledová magistrála, tedy víc než desetikilometrová dráha, patří k nejdelším na kontinentu. Podmínky tu jsou ale přísné. Led musí dosahovat tloušťky alespoň 18 centimetrů, aby se na něm dalo bruslit. Tu aktuálně nemá, je ale možné, že se to brzy změní. Doporučujeme sledovat oficiální stránky s aktuálními informacemi.

Labe

Zamrzlé Labe v Hradci Králové vytváří skvělou plochu pro bruslařské nadšence. Vyrazit na něj můžete i tento týden. Vrstva ledu je zatím dostatečně silná. Místní strážníci přesto doporučují, aby se zájemci chovali obezřetně.

Dřevnice

Obyvatelé Zlína a okolí se můžou projet po řece Dřevnici. Technické služby města nechaly dokonce podél trati nainstalovat osvětlení, aby se dalo bruslit i v pozdějších odpoledních hodinách. I tady platí zásady o bezpečné tloušťce ledu. V současnosti s ní ale problémy nejsou. Na osvětleném úseku je tloušťka ledu až 20 centimetrů.

Brněnská přehrada

Také v Brně najdete místa k zajímavému bruslení. Nejznámější je asi Brněnská přehrada. Podle městských strážníků by ale lidé měli být při svých aktivitách obezřetní. Tloušťka ledu sice na některých místech přesahuje 24 centimetrů, na jiných je ale mnohem slabší. Riziková místa jsou zejména od Sokolského koupaliště směrem k Rokli. Bezpečnější je led u přístaviště.

Morava

Řeka Morava aktuálně nabízí skvělé podmínky pro bruslení. Asi nejlépe je na tom Baťův kanál. Historická cesta spojující Otrokovice a Rohatec poskytuje až 30 centimetrů silný led. Dostatečně zamrzlá jsou také slepá ramena Moravy ve Starém Městě nebo vodní nádrže u Uherského Ostrohu či Ordějov.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek