Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Rodiče nasadili dítěti bezlepkovou a bezlaktózovou dietu. S prázdným žaludkem zemřelo

Rodiče nasadili dítěti bezlepkovou a bezlaktózovou dietu. S prázdným žaludkem zemřelo

Rodiče malého chlapce veřili, že dítě trpí nesnášenlivostí na lepek a alergií na laktózu. Nasadili mu proto dietu, kvůli které nakonec vážil jen o trochu více než průměrný novorozenec. 

Matka a otec malého chlapce Lucase vedli v Belgii obchod se zdravou výživou a rozhodli se, že nasadí alternativní stravovací režim svému synkovi a podávali mu mléko z quinoy, jihoamerické rostliny. A to přestože je lékaři upozorňovali na nevhodnost takového stravování u dítěte.

Chlapec vážil jen 4,2 kilogramu, tedy jen polovinu doporučené váhy pro dítě jeho věku. Dítě lapalo několik dní před smrtí po dechu, přesto jeho rodiče nevyhledali lékařskou pomoc. Pitva ukázala, že chlapeček byl dehydratovaný a jeho žaludek byl zcela prázdný.

Státní zástupci viní ze smrti chlapce rodiče. „Rodiče chlapci sami diagnostikovali , že trpí nesnášenlivostí lepku a alergií na laktózu,“ uvedli.

„Ani jediný lékař neměl o Lucasovi žádné záznamy a ústav na ochranu dětí o nich nevěděl,“ vysvětlili. Státní zástupci se také pozastavují nad tím, že hladovějící dítě vezli k homeopatovi přes celou zemi místo toho, aby jej dopravili do nejbližší nemocnice.

„Nikdy jsme s Lucasem nešli k doktorovi, protože jsme nezaznamenali nic neobvyklého,“ řekl na svou obranu otec. „Někdy trochu přibral, jindy zhubl. Nikdy jsme si nepřáli jeho smrt,“ řekla v slzách matka. Podle právní zástupkyně rodičů se otec a matka domnívali, že má Lucas problém s požíváním potravy. „Lucas měl poruchu příjmu potravy. Když jej krmili z lahve, měl křeče. A tak rodiče zkusili alternativy,“ dodala právnička. Rodiče zkoušeli ovesné, rýžové, pohankové, krupicové či merlíkové mléko.

Tento měsíc byla zveřejněna studie nutričních a lékařských specialistů, kteří se domnívají, že bezlepková dieta může být víc škodlivá než prospěšná, přestože ji mnozí považují za zdravou a obliba bezlepkového stravování roste. Globální prodej produktů vhodných pro tento typ diety vzrostl o 12,6 procent.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek