Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Rolling Stones vyráží na turné po Evropě. Česku se vyhnou, nahradí je ale jiná hvězdná skupina

Rolling Stones vyráží na turné po Evropě. Česku se vyhnou, nahradí je ale jiná hvězdná skupina

Rockoví matadoři Rolling Stones zahrají v září a říjnu v devíti evropských zemích, včetně Rakouska a Německa. Do České republiky ale tentokrát nezavítají. O novém turné s názvem Bez filtru (No filter) dnes kapela informovala na svém webu. Britská skupina vystoupí v obvyklém složení a potěší fanoušky známými hity i několika překvapivými skladbami.

Rolling Stones ohlásili celkem 13 koncertů, turné zahájí 9. září v Hamburku. Po Německu se zastaví v Rakousku, Švýcarsku, Itálii, Španělsku, Nizozemsku, Dánsku, Švédsku a na konec ve Francii, kde zahrají 19. a 22. října.

Kapela se představí ve svém dlouholetém složení Mick Jagger (zpěv), Keith Richards (kytara), Ronnie Wood (kytara) a Charlie Watts (bubny). „Jsem opravdu nadšen, že jedeme na podzim na turné po Evropě a že se vrátíme na některá známá místa a na další, kde jsme ještě nekoncertovali," okomentoval blížící se vystoupení třiasedmdesátiletý frontman Jagger.

Kapelu Rolling Stones proslavily hity jako je Angie, Wild Horses, Memory Motel, Honky-Tonk Women, nebo (I Can't Get No) Satisfaction. Jejich první album vyšlo v roce 1964. Během následujících desetiletí vydaly ještě asi 30 studiových desek. Ta poslední, z loňského roku, nese název Blues & Lonesome.

Rolling Stones sice do Česka nezavítají, na podzim se sem chystají ale podobně velké hvězdy. 1. listopadu zahrají v pražské O2 aréně britští Queen se zpěvákem Adamem Lambertem.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek