Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Rus chce oživit Romanovské impérium. Vyhlédl si tři ostrovy v Pacifiku

Rus chce oživit Romanovské impérium. Vyhlédl si tři ostrovy v Pacifiku

Anton Bakov a jeho manželka Maria si chtějí pronajmout tři neobydlené pacifické ostrovy patřící státu Kiribati. Chtějí tam vybudovat jakési alternativní Rusko a oživit monarchii a vládu Romanovců. 

Ruskou monarchii svrhla v roce 1917 Říjnová revoluce a právě Bakov, ruský politik, aktivista a monarchista, se rozhodl toto zřízení obnovit a je připraven do projektu vložit i nemalý kapitál.

Po pečlivém hledání, kde by se mohlo nové, alternativní Rusko rozkládat, našel tři neobydlené ostrovy uprostřed Pacifiku – Malden, Starbuck a Millennium. Babov samozřejmě počítá i s turistickým a podnikatelským zájmem a tak už plánuje, že na zcela prázdných ostrovech zajistí infrastrukturu.

Podle Bakova je na Kiribati nádherné podnebí, velké liduprázdné ostrovy a navíc stát obývá jen velmi málo lidí, a proto si myslí, že by mohl ze svého podnikatelského záměru těžit. Jeho syn Michail oslovil s investičním plánem tamní vládu už v roce 2015. Jak budou jednání pokračovat, by se mohl prezident ostrovního státu rozhodnou už koncem února.

Bakov má v plánu na ostrovech postavit nejen letiště a přístavy, ale i solární elektrárny, nemocnice a školy. Jako hlavní zdroj příjmů mají pro ostrovy sloužit zejména ekologické hotely a prodej ryb.

Bakov by podle svých plánů rozdělil „kolonizaci“ ostrovů do několika etap. V první řadě by ale poskytl kiribatské vládě finanční obnos ve výši 120 milionů dolarů. Celý proces by podle něj měl trvat deset až patnáct let.

Přesto, že Bakov chce, aby ostrovy sloužili jako základna novodobé Romanovské monarchie, nepředpokládá nijak masivní příliv Rusů. Přece jen se ostrovy nacházejí v rovníkové oblasti a proti hraje také velká vzdálenost od domoviny. Předpokládá, že mezi obyvateli trvale žijícími na ostrovech, by byly jen asi dvě procenta jeho krajanů.

Z této spolupráce by samozřejmě netěžil jen ruský zbohatlík. Ostrovní stát se už dlouhá léta snaží vyjednat nějaké zahraniční investice. To se mu ale nedaří, brání mu v tom především změna klimatu, která by mohla zvednout hladinu oceánu do té míry, že rovinaté oblasti nebudou bezpečné.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek