Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Ruská policie pátrala po mimozemšťanech. Dokonce o tom sepsala hlášení, to teď baví sociální sítě

Ruská policie pátrala po mimozemšťanech. Dokonce o tom sepsala hlášení, to teď baví sociální sítě

Policie na jihu evropského Ruska pátrala po sedmimetrových mimozemských bytostech, jejichž výskyt na předměstí Krasnodaru ohlásil úřadům bdělý občan. Hlídka sice na místě nic nevypátrala, ale na jejím hlášení si s chutí smlsla místní i celostátní média.

"Obyvatel vsi Vodniki se 2. června okolo 04:00 nacházel na silnici u krasnodarského (sídliště) Vitaminkombinat a uviděl, jak vesmírné lodě v blízkém lesíku provedly výsadek mimozemšťanů, sedmi bytostí v stříbrných skafandrech o vzrůstu asi sedmi metrů," stojí v oficiálním hlášení z výjezdu.

Policisté vše popsali do detailu. "Vzhledem k tomu, že akce nebyla povolena vládou a vesmírné lodě narušily vzdušný prostor Ruské federace, se občan obrátil na policii," napsal nadporučík Alexej Grečiškin v hlášení svému náčelníkovi s tím, že pátrání na místě činu bylo negativní: "Očití svědci nezjištěni, narušení veřejného pořádku nezjištěno, vesmírné lodi nezjištěny." Nicméně navrhl celý případ k dalšímu prověřování.

Krasnodarská policie na dotazy novinářů vysvětlila, že strážníci jsou ze zákona povinni prověřovat všechna hlášení od občanů - a že v dotyčném případě, jakkoli podivném, oznamovatel mimozemského výsadku nejevil známky ani opilosti, ani požití jiných omamných látek, poznamenal server Newsru.com.

Novinka o mimozemském výsadku podle agentury Regnum vyvolala debaty na sociálních sítích: nevěřící většina vše shledala abnormální hloupostí, ale další míní, že "mimozemšťanům se u nás nelíbilo, a tak rychle odletěli".

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek