Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Rusové na Sibiři cvičí bojové kněží. Posadí je do obrněnců

Rusové na Sibiři cvičí bojové kněží. Posadí je do obrněnců

Ruská armáda hodlá zapojit pravoslavné kněží ve větší míře do bojových operací. Respektive je připravit na krizové situace. První desítky jich teď na Sibiři podstoupí výcvik, informuje státní agentura TASS.

30 armádních kaplanů podstoupí výcvik zaměřený na krizovou komunikaci a obsluhu obrněných pěchotních vozidel BMD-4M. Cílem je připravit je na krajní situace, kdy by nově měli více zasahovat do samotného dění na bojišti.

Představa zuřivých pravoslavných vousáčů se zbraněmi v rukou ale není na místě. Armádní představitelé ujišťují, že celý výcvik má být zaměřený jen na větší podpůrnou roli kaplanů.

„Kněží působící s výsadkáři v horkých zónách jsou často nuceni evakuovat zraněné vojáky v pěchotních vozidlech,“ vysvětlil zástupce diecéze v Omsku ruské státní tiskové agentuře. „Je dobře, když je kněz „vojákem“ a ví z vlastní zkušenosti, co a jak dělat. Ale co když není?“ dodává řečnickou otázku.

Zkrátka: Rusové chtějí být připraveni na situaci, kdy kněz bude tím posledním, kdo se zmůže na akci. Ať už by to mělo aktuálně být v sýrii, kde Rusové dál působí na obranu prezidenta Bašára Asada, nebo na jakémkoli jiném bojišti.

720p 360p

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek