Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Rychle a zběsile trhá rekordy. Osmé pokračování akční série za první víkend utržilo přes půl miliardy

720p480p360p240p

Osmý díl populární akční série Rychle a zběsile za první víkend vydělal rekordních 532 milionů dolarů. Tvůrcům se tak víc než dvakrát vrátily náklady, a navíc se jim podařilo přeskočit legendy jako Star Wars nebo Jurský svět.

Světová kina o víkendu praskala ve švech, akční snímek Rychle a zběsile 8 totiž zaznamenal o premiérovém víkendu celosvětově nejvyšší tržby všech dob. Ačkoli ve Spojených státech a Kanadě film utržil „pouhých“ 100 milionů dolarů, ze světa si tvůrci připsali dalších 432 milionů.

S 532 miliony na kontě tak Rychle a zběsile přeskočilo rok a půl starý rekord, který drželo dlouho očekávané pokračování Star Wars: Epizoda VII – Síla se probouzí.

Studio Universal Pictures za enormní světové tržby vděčí z velké části Číně, tam dokázal vydělat přes 190 milionů dolarů. Rekordní debut ale zaznamenal v celkem 17 zemích včetně Argentiny, Peru nebo Pákistánu.

Recenze spíše než o akční automobilové honičce uprostřed Havany nebo Berlína, referují o filmu, který je jen vyplněný několika povedenými akcemi, které vzdáleně připomínají první díly celé ságy.

A například podle serveru Independent snímku naprosto chybí pořádná dávka povedeného humoru, který by odlehčil taková témata jako kyberterorismus nebo vězeňské nepokoje.

Tvůrci si z recenzí lámat hlavu nemusejí. Celá série jim totiž podle BoxOfficeMojo vydělala asi 4,5 miliardy dolarů. Současný úspěch také znamená, že se známá série dokáže prosadit i bez zesnulého Paula Walkera.

720p 480p 360p 240p
Rychle a zběsile 7

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek