Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Sexuální eskapády můžou stát prezidenta úřad. O Lewinské a Clintonovi natočí seriál

Sexuální eskapády můžou stát prezidenta úřad. O Lewinské a Clintonovi natočí seriál

Kriminální seriál American Crime Story, který se zaměřuje na skutečné případy, představí v jedné z příštích sérií celosvětově známou sexuální aféru amerického prezidenta Billa Clintona se stážistkou Monikou Lewinskou. Vykreslí pokusy, které měly za cíl morální poklesek prezidenta zneužít a zpolitizovat.

Od skandálu uplynulo už víc než dvě desítky let. Tvůrce seriálu Ryan Murphy chce jednu z dalších sérií seriálu natočit na motivy knihy Jeffreyho Toobina. Ta pojednává o sexuálních skandálech v Bílém domě, kvůli kterým musel Bill Clinton úřad málem opustit, píše Guardian

V současnosti hledá tvůrce vhodnou herečku, která by ztvárnila roli nejslavnější stážistky světa Moniky Lewinské. Důležité je taky obsazení role podlé kolegyně Lindy Trippové, která si natáčela několik telefonických hovorů, jež s Lewinskou o aféře vedla.

První série přinesla seriálovou adaptaci bestselleru od Jeffreyho Toobina o jednom z největších amerických soudních procesů 20. století. Americký fotbalista a miláček veřejnosti O. J. Simpson byl obviněn z vraždy své ženy a ve sledovaném procesu posléze osvobozen. Seriál vykresluje podrobně nejen soudní proces ale i vztahy afroamerické komunity s policií a získal řadu ocenění.

Murphy je mimo jiné i tvůrcem známého seriálu American Horror Story, který běží i v Česku.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek