Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Šílený otec držel syna 50 metrů nad zemí jen za tričko. Dožadoval se lajků na Facebooku

Šílený otec držel syna 50 metrů nad zemí jen za tričko. Dožadoval se lajků na Facebooku

Otec malého dítěte z Alžírska pobouřil internet. Na Facebooku zveřejnil snímky, na kterých drží jenom za tričko svého syna z okna v 15. patře. Dožadoval se 1000 lajků na sociální síti a vyhrožoval, že jinak dítě pustí z výšky 46 metrů.

„Dejte mi 1000 lajků, nebo ho pustím,“ zněla výhrůžka pomateného otce. Zděšení Alžířané okamžitě zalarmovali policisty, kteří začali centrálně z hlavního města Alžíru pátrat, odkud děsivé fotografie pochází.

Šílence, který ohrožoval vlastní dítě, se naštěstí podařilo vypátrat. Muž byl po dopadení okamžitě umístěn do vazby a ve zrychleném jednání postaven před soud.

Ten ho za ohrožení dítěte poslal do vězení na dva roky. „To není otec, ale terorista,“ prohlásila aktivistka Dalila Belcherová. „Ten muž by měl být potrestán nejtvrdším trestem,“ dodal bez servítků další aktivista Ali Ben Jeddou.

„Do očí bijící je, že otec drží svého syna jenom levou rukou, zatímco má v druhé telefon, aby ho mohl vyfotit. To znamená, že fotka je pro něj důležitější než život vlastního dítěte,“ napsal jeden uživatel Facebooku. Mnoho dalších s ním souhlasí.

Zprávu přinesl Blesk.cz. Další zajímavosti ze světa čtěte zde.