Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Škola zakázala promoci těhotné studentce. Je přece nemorální, vysvětlil to ředitel

Škola zakázala promoci těhotné studentce. Je přece nemorální, vysvětlil to ředitel

Soukromá křesťanská škola v americkém Marylandu se postarala o rozruch, když zakázala studentce účast na její promoci. Jediným důvodem přitom bylo dívčino těhotenství. Rodiče dívky zorganizovali pro dceru vlastní ceremonii.

Škola řekla 18leté Maddi Runklesové, že na promoci není vítána, jelikož musí nést následky za svoji nemorálnost. Rada guvernérů Heritage Academy v městě Haggerstown tak rozhodla jenom kvůli dívčině těhotenství.

Instituce sklidila kritiku na sociálních sítích. „Mohli ukázat Ježíšovu lásku a milost, místo toho si vybrali odsouzení a hanbu,“ zněl jeden z příspěvků na Twitteru.

Runklesová přitom byla jednou z nejlepších studentek. Dokonce byla předsedkyní studentské rady. Když se dozvěděla, že je těhotná, zvažovala potrat, nyní je ale ráda, že se rozhodla si dítě nechat. S verdiktem školy nesouhlasí ani její otec, který předsedal školské radě. Po událostech okolo jeho dcery na pozici rezignoval.

Škola si však dále stojí za svým. „Byla potrestána nikoli proto, že je těhotná, ale proto, že je nemorální. Její nemorálnost spočívala v původní volbě, kterou učinila,“ prohlásil ředitel David Hobbs. Odkazuje tak na pravidlo instituce, které zapovídá mimomanželský sex.

Rodina Runklesové na rozhodnutí školy zareagovala organizací vlastní oslavy. Uspořádají ji 3. června, tedy den po oficiální promoci.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek