Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Šlechtová, Maříková či Adamová. Hlásná trouba Kremlu vyhlásila anketu o nejkrásnější českou poslankyni

Šlechtová, Maříková či Adamová. Hlásná trouba Kremlu vyhlásila anketu o nejkrásnější českou poslankyni

Ruská státní propaganda a její dezinformační weby pravidelně šíří nejrůznější falešné zprávy a komentáře, nad kterými zůstává rozum stát. Někdy se ale pouští i do podivuhodností, které překvapí. I když jejich zpracování nenechává nikoho na pochybách, jak je vše myšleno. Jedním z nich je anketa webu Sputnik o nejkrásnější českou poslankyni, která se objevila v úterý.

 
 
 
 

Web Sputnik je agentura, která vznikla v listopadu 2014 v rámci mediální skupiny Rossia Segodnia, která podléhá přímo moskevské vládě. Při anketě o nejkrásnější českou poslankyni vybrala 8 žen a představení okořenila typicky ruským způsobem.

Například u poslankyně Květy Matušovské (KSČM) napsala: „Rozená komunistka. Do KSČM vstoupila již ve svých osmnácti letech.“

U Karly Maříkové (SPD) se zase objevilo: „Zdravotní sestra a politička. Mluví anglicky a rusky. Молодец!“ Slovo v azbuce se dá v tomto případě přeložit jako „Borec!“ Zřejmě proto, že Maříková mluví rusky…

U Markéty Pekarové Adamové (TOP 09) najdeme: „Ve volném čase se věnuje především sportu. Má ráda dobrovolnickou práci. Pracovala s postiženými lidmi v Srbsku. Takže klobouk dolů.“ Pekarová sice pracovala i v jiných zemích a pomáhá dětem z dětských domů hlavně v Česku, ale Srbsko je spojenec Ruska, takže se hodí víc.

Více si přečtěte na webu Reflex.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek