Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Sleva za slušné chování. V Itálii se rozhodli vyzrát na zlobivé děti v restauraci

Sleva za slušné chování. V Itálii se rozhodli vyzrát na zlobivé děti v restauraci

Znají to i čeští restauratéři – do podniku přijde rodina s dětmi, které nevydrží v klidu sedět na svém místě a pobíhají mezi stoly, čímž znesnadňují práci číšníkům a ruší ostatní hosty. Majiteli vinárny v italské Padově došla se zlobivými dětmi trpělivost. Opatření, které zavedl ve svém podniku, docení zejména rodiče malých zákazníků.

Zhruba třetina rodičů dle majitele vinárny Antonia Ferrariho nezvládá své děti usměrnit. Ty pak pobíhají po restauraci, ruší ostatní hosty a vytváří potencionálně nebezpečné situace, protože číšníci se jim musí vyhýbat a hrozí, že dojde k nějaké kolizi.

Ferrari se proto rozhodl motivovat rodiče, aby své děti zabavili a udrželi je na svých místech. Když se jim to podaří, dostanou při placení pětiprocentní slevu. Ferrari zkusil poprvé nabídku uplatnit na jedenáctičlenné skupině, v níž bylo pět malých dětí. Pokus dopadl úspěšně, spokojení dospělí při placení nechali podniku ještě třicet euro jako dýško. 

Od té doby od něj za dobré chování dostaly slevu další dvě rodiny, u některých rodičů však tvrdě narazil. Sám ještě děti nemá, nicméně připouští, že být rodičem je dnes těžké. „Ale jsem zodpovědný za to, co se v mém podniku děje,“ vzkazuje těm, kteří jeho nápad kritizují.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek