Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Smartphony neexistovaly. Podívejte se na selfie slavných z dob, kdy fotografování ještě byla věda

Smartphony neexistovaly. Podívejte se na selfie slavných z dob, kdy fotografování ještě byla věda

Selfie se jeví jako velmi módní a nový pojem, který je především produktem sociálních sítí. Jenže selfie, tedy portréty sebe sama, existují již velmi dlouho, nevznikaly samozřejmě pouze v době smartphonů, ale i předtím se lidé fotili sami pomocí svých fotoaparátů, podívejte se do galerie, kterou připravil časopis Reflex.

S nárůstem používání chytrých telefonů s fotoaparátem a zejména s rostoucí oblibou sociálních sítí se selfies staly světovou posedlostí. Fotíme se všude - na ulici, při jídle, někteří odvážnější jedinci i při sexu.

Seflie však zdaleka není novinkou. I v době před smartphony byli lidé lační po touze zvěčnit sami sebe na snímku. Toto se týká samozřejmě i slavných lidí. Zkusili jste se ale někdy zamyslet, kdo byl skutečně první člověk, který sám sebe vyfotil? A kdy tuto fotku vytvořil?

Možná budete překvapeni, ale bylo to již v roce 1839 a člověkem, který sám sebe nasnímal byl jistý Robert Cornelius. Muž, který se poté stal v Americe velkým průkopníkem fotografie, tehdy ještě nazývané daguerrotypie.

Slavný autoportrét a mnoho dalších selfie známých lidí naleznete ve fotogalerii:

Článek vyšel na webu Reflex.cz. Další zajímavé fotogalerie naleznete zde.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek