Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Snídaně jako královské jídlo? Podle nových poznatků může být spíše nebezpečná

Snídaně jako královské jídlo? Podle nových poznatků může být spíše nebezpečná

Každý z nás určitě slyšel tisíckrát, že snídaně je nejdůležitějším jídlem dne, měla by být velká a vydatná. Podle nové knihy profesora Terence Kealeyho to ale možná není pravda. Kupříkladu u pacientů s cukrovkou totiž hladina cukru po snídani prudce stoupá.

Stovky studií oslavují snídaně plné sacharidů, podle profesora Terence Kealeyho ale tyto výzkumy léta podporovali výrobci cereálií a pro některé lidi, například diabetiky, je taková snídaně zcela nevhodná, píše Daily Mail

Kealeymu diagnostikovali v roce 2010 cukrovku 2. typu, jako správný vědec ke své diagnóze přistupoval systematicky a zodpovědně a měřil si pravidelně hladinu cukru v krvi. Těmito měřeními zjistil, že po brzké snídani mu hladina cukru vystoupala nebezpečně vysoko. Když ale posnídal o něco později, nebo vydržel dokonce až do oběda, hladina cukru zůstala stabilní.

Profesor usoudil, že přeskočit snídani sice rozhodně není dobré pro každého, ale třeba pro diabetiky by mohl být takový krok vysloveně prospěšný. Podle jeho knihy Snídaně je nebezpečné jídlo cereálie obsahují prázdné kalorie – to znamená pokrm s vysokou energetickou, ale malou výživovou hodnotou.

Cereálie se skládají z rafinovaných a zpracovaných obilovin, přidává se cukr a tuk.  Stejně jsou na tom muffiny a moučníky ze supermarketů i kaváren. Vědec se nakonec rozhodl prozkoumat starší studie a zjistil alarmující skutečnost. Některé z těch nejvýznamnějších financovali producenti snídaňových pokrmů.

Podle odhadů snídaňový průmysl roste a dosáhne v roce 2019 hodnoty kolem 42 miliard dolarů. Ještě v roce 2012 se pohyboval kolem 32 miliard dolarů. Snídaně je tak výnosný byznys.

Přitom podle studií právě děti konzumují v ranních cereáliích velké množství cukru, třeba ve Velké Británii víc než 11 gramů, téměř 3 lžičky, hned během snídaně. Ještě než dojdou do školy, snědí polovinu doporučené denní dávky cukru. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek