Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Společná nenávist prý sbližuje. Autoři nové seznamky spojují uživatele pomocí neoblíbených témat

Společná nenávist prý sbližuje. Autoři nové seznamky spojují uživatele pomocí neoblíbených témat

I z nenávisti může vzniknout láska – to potvrzuje nová seznamovací aplikace Hater, která dává dohromady uživatele, kteří nesnášejí stejné věci. Společná nenávist totiž podle autora aplikace lidi sbližuje. Snáze se tak můžou taky vyhnout trapasům, protože předem ví, co kdo nemá rád.

Seznamovací aplikace zažívají v posledních letech svůj boom. Ať už je to Tinder, nebo pro homosexuály Grinder, řada setkání se domlouvá už jen online. Oblíbené aplikace ale fungují hlavně na hodnocení osobních fotek uživatelů. To Hater je jiný.

I zde má každý uživatel osobní fotografie. Ještě předtím, než ale začne hledat svůj ideální protějšek, musí kromě požadovaného věku, pohlaví a lokality určit i věci, které nesnáší. A na výběr je toho dost.

Uživateli se zobrazují různá témata, například „telefonování při řízení“, „milovníci Applu“ nebo „Donald Trump“. Člověk následně přejetím po displeji určuje, jaký postoj k tématu má. Pokud s ním souhlasí, přejede doprava, pokud ne, doleva. Pokud je to jeho oblíbené srdeční téma, přejede nahoru, pokud ho vyloženě nesnáší, dolů. I to je inovace oproti jiným seznamovacím aplikacím, kde se prstem pohybuje jen doprava a doleva.

Autoři doplňují sporná témata každý den, zatím jich je v aplikaci asi tři tisíce. Čím víc uživatelé ohodnotí, tím snáze se jim bude nový protějšek hledat. Po ohodnocení témat může přijít řada na procházení ideálních partnerů. Kromě fotky se zobrazuje také procento shody nenávisti. Zároveň je možné se podívat, co vše zobrazený člověk nesnáší.

Seznámení pak už pokračuje klasicky. Zájem se projevuje přetažením na obrazovce doprava, nezájem doleva. Aplikace pak ty, kteří se navzájem označí pozitivně, propojí a umožní jim komunikaci.

Objevili se už ale i kritici, kteří upozorňují na to, aby se v síti neobjevila rasistická a podobná témata, která by umožnila sdružování extremistů. Autoři ale tvrdí, že témata pečlivě vybírají sami a jakákoli rasistická, etnická nebo nábožensky urážlivá by nedovolili.

Aplikace je zatím dostupná pouze pro systém iOS, už brzo prý kromě angličtiny ale bude k dostání i v dalších jazykových mutacích a na platformě Android.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek