Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Supermarket vyčistil regály od zboží ze zahraničí. Gesto proti rasismu sklidilo velký ohlas

Supermarket vyčistil regály od zboží ze zahraničí. Gesto proti rasismu sklidilo velký ohlas

Německo patří nejvíce multikulturní země v Evropě, v poslední době však v zemi začal strmě stoupat počet nenávistných útoků vůči přistěhovalcům. Proti tomu se rozhodl bojovat hamburský supermarket Edeka, který z regálů odstranil všechno zboží vyrobené nebo vypěstované v zahraničí. Pulty tak zůstaly téměř prázdné, přesto se obchod od lidí dočkal řady pozitivních ohlasů.

Z regálů supermarketu Edeka zmizely potraviny, jako jsou olivy z Řecka, sýr z Francie nebo rajčata ze Španělska. Obchod navíc vyprázdněné prostory vyzdobil cedulemi s nápisy: „Tato police je bez rozmanitosti celkem nudná“ nebo „Náš výběr dnes zná hranice“.

Obchod se tak rozhodl lidem připomenout, jak by jejich země vypadala bez různorodosti a pestrosti, kterou přináší cizí kultury.

„Edeka symbolizuje rozmanitost a náš sortiment nabízí širokou škálu potravin, které byly vyrobeny v různých regionech Německa. Jsou zde ale společně s výrobky z jiných zemí, čímž vytváříme jedinečnou rozmanitost, které si naši zákazníci cení,“ říká mluvčí supermarketu.

Kontroverzní krok supermarketu zvedl vlnu zájmu zákazníků. Na sociálních sítích začaly kolovat fotky s prázdnými regály, které doposud získaly kolem 25 tisíc reakcí. „Těší nás, že jsme dostali tak pozitivní zpětnou vazbu na naší sobotní akci,“ dodává mluvčí supermarketu.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek