Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Svérázný žvýkačkový protest proti Babišovi se stal virálem. Připojují se k němu desetitisíce lidí

Svérázný žvýkačkový protest proti Babišovi se stal virálem. Připojují se k němu desetitisíce lidí

Středeční demonstrace proti jednání Andreje Babiše a Miloše Zemana přilákaly jenom na Václavské náměstí v Praze nejméně 10 tisíc lidí. Ministr financí však protestu nepřikládá větší váhu. V rozhovoru pro Aktuálně.cz uvedl, že stejný počet lidí dalo na Facebooku „lajk“ jeho výroku ze sněmovny. Netrvalo dlouho a na stejné sociální síti se proti Andreji Babišovi zrodil svérázný protest, který získal rychle na popularitě.

„Co se týká demonstrací, to jsou samozřejmě lidi, kteří klasicky demonstrují proti mně. Viděl jsem tam herečku, která je dlouhodobým podporovatelem ODS, a další. Počet lidí odpovídá počtu ‚lajků‘ na můj výrok ve sněmovně. Takže asi tak,“ uvedl Andrej Babiš serveru Aktuálně.cz v reakci na středeční demonstrace, které se vedle Prahy konaly také v Brně a dalších českých městech.

Výrok, na který Andrej Babiš naráží, zní následovně. „Můžete mě i zabít, ale nebudu rezignovat. Neodejdu z politiky.“ K dnešnímu dni získal na Facebooku 17 tisíc lajků.

Na stejné sociální síti se zrodil protest proti údajně neuctivé reakci ministra financí na demonstrace, které se kromě jiného konaly zejména proti jeho jednání. „Je to projev naprosté arogance a opovrhování lidmi, kteří přišli vyjádřit svůj názor,“ došel k závěru Martin Koudelka a zveřejnil na svém profilu žvýkačku, kterou vyfotil na chodníku při čekání na vlak.

„Lajky na Facebooku může dostat kdejaká blbost, třeba žvýkačka. Dokonce si myslím, že obyčejná žvýkačka má šanci na víc lajků, než Andrejovy hlášky. Zkusíme to?“ vyzval ostatní uživatele Facebooku. A ti se k protestu ve velkém připojují. Za necelých čtyřiadvacet hodin jeho status „olajkovalo“ více než 64 tisíc „facebookářů“.  

  

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek