Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Svět má učitele za hrdinu. Studenti, kteří přežili střelbu na Floridě, ale tvrdí, že je nechal střelci napospas

Svět má učitele za hrdinu. Studenti, kteří přežili střelbu na Floridě, ale tvrdí, že je nechal střelci napospas

Učitele matematiky označovala média za hrdinu, který se během útoku na škole v Parklandu duchapřítomně postaral o svoje studenty. Podle svědků se ale celá situace odehrála zcela jinak. Místo toho aby se Jim Gard alespoň pokusil ochránit všechny své studenty, odmítl velkou část z nich pustit do zamčené třídy a nechal je na chodbě napospas střelci.

Na twitteru popsal svůj traumatický zážitek jeden ze studentů. Josh Gallagher už se totiž podle svých slov nemohl dívat na to, jak svět považuje za hrdinu někoho, kdo se zachoval jako úplný zbabělec. Když se spustil požární alarm, učitel se okamžite zamkl v jedné ze tříd jen s několika málo studenty, podle Joshe ale většina dětí zůstala na chodbě a marně se snažila dostat pryč. Gallagherovo svědectví podpořil i jeho spolužák Connor Dietrich. „Osoba, na kterou jsme spoléhali, by nás nechala zemřít, to opravdu není v pořádku,“ napsal na twitter.

Samotný učitel se ale brání tím, že jednal podle závazných pravidel. V případě ohrožení se spolu se studenty ve třídě zamknout musí a navíc podle svých slov netušil, zda se jedná o skutečný útok nebo jen o cvičení.

Gard ale na rozdíl od studentů tvrdí, že žádný křik a bouchání na chodbě neslyšel. Něž definitivně zatarasil dveře od třídy, kde se spolu s šesti dětmi schoval, zkontroloval chodbu, nikoho jiného ale neviděl. „Dveře jsem zamknout musel. To je protokol, nemáme na výběr,“ řekl podle Washington Post.

Masakr na střední škole v Parklandu na jižní Floridě, při němž zahynulo 17 osob, je podle skupiny Everytown for Gun Safety minimálně osmnáctým letošním případem střelby v prostorách školy nebo v jejím okolí v USA. Je to též šestý letošní případ, při němž přišli o život, nebo byli zraněni studenti. Od roku 2013 bylo dosud v USA zaznamenáno 291 případů střelby ve školách, což představuje v průměru zhruba jeden takový incident týdně.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek