Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Tamagoči se vrací. Virtuální zvířátko slaví 20. narozeniny, sběratelé za něj utrácí tisíce korun

Tamagoči se vrací. Virtuální zvířátko slaví 20. narozeniny, sběratelé za něj utrácí tisíce korun

Tamagoči, fenomén z přelomu tisíciletí, se vrací. Letos uplyne přesně dvacet let od jeho celosvětového rozšíření a společnost Badai se rozhodla vrátit se ke kořenům – do distribuce uvede původní „vajíčka“. Kdo tak před dvěma dekádami tamagoči šílenství nezažil, má nyní příležitost k reparátu.  

Jedna změna oproti původní verzi nyní přeci jen nastala. Vajíčka, která jdou nyní do prodeje, jsou totiž přibližně o polovinu menší, než původní tamagoči, která před dvaceti lety vtrhla do milionů domovů. Jinak však firma Badai zachovala původní koncept: šest původních zvířátek v malém počítači tvaru vajíček se třemi tlačítky.

A lidé jsou nadšení. „Mám ho, mám původní tamagoči! Je sice menší, než si ho pamatuju, ale ty vzpomínky za to stojí,“ švitoří nadšení Japonci na sociálních sítích.

Jak tamagoči vlastně funguje? Při jeho aktivaci se vylíhne zvířátko a jeho majitel se o něj musí začít starat. Dát mu najíst, napít, zajišťovat, zda je šťastný a dobře vychovaný. Je to zkrátka pořádná fuška. A čím lépe se o svého virtuálního přítele staráte, tím déle vám zůstane.

Originální tamagoči se od doby svého vzniku staly pýchou sběratelů, zatímco v roce 1997 se prodávaly za necelých dvacet dolarů, nyní za tyto kousky na internetu zaplatíte i 130 dolarů (více než 3200 korun).

Název tamagoči je odvozen od kombinace japonských slov tamago, což znamená vajíčko, a uocchi, což jsou hodinky.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek