Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Těhotná dívka zastřelila svého přítele. Chtěli mít víc diváků na YouTube

Těhotná dívka zastřelila svého přítele. Chtěli mít víc diváků na YouTube

Touha po virálním videu může přivést člověka do hrobu, případně do vězení. Své by o tom mohl vyprávět pár z americké Minnesoty, respektive jeho polovina. Žena při pokusu natočit internetový hit zastřelila svého přítele, který s hloupým nápadem sám přišel. Teď ji zřejmě čeká pobyt za mřížemi.

Byl to spokojený pár. Devatenáctiletá Monalisa Perezová čekala s o tři roky starším přítelem Pedrem dítě. Čas do porodu si zkracovali natáčením videí na YouTube. Zdánlivě neškodná aktivita se jim ale vymkla z rukou.

Pedro a Monalisa vymýšleli, jak přitáhnout na svůj kanál víc diváků, až jednou přišel Pedro s nápadem. Navrhl, že natočí video, jak po něm jeho dívka střílí. Jenže ani jednomu nedošlo, že kniha, kterou se „chránil“, kulku nezastaví.

Zoufalá Monalisa následně volala pomoc, ta už by ale nic nezmohla. Dívku následně policie obvinila ze zabití. A video místo fanoušků na YouTube nyní zkoumají vyšetřovatelé, kteří ho před soudem předloží jako důkaz.

Monalise hrozí až deset let vězení a pokuta ve výši 20 tisíc dolarů (v přepočtu asi 460 tisíc korun). Na verdikt bude čekat na svobodě, soudce ji propustil na kauci.