Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Tekutý chléb. Pivo vařené ze zbytků pečiva slaví v německy mluvících zemích velký úspěch

Tekutý chléb. Pivo vařené ze zbytků pečiva slaví v německy mluvících zemích velký úspěch

Jedním z témat, které neustále rezonuje společností, je plýtvání potravinami ve vyspělých zemích. Švýcarská firma v současnosti uvedla na trh novinku, která pomáhá situaci řešit. Ze starého chleba vaří pivo, které si našlo četné zástupy fanoušků.

Švýcarský podnikatel Dominic Meyerhans se rozhodl přispět originálním způsobem k boji proti plýtvání. Ze starého chleba tak začal vařit pivo.  K pečivu má ostatně jeho rodina blízko, od roku 1784 mají společnost Meyerhans Mühlen, které dodává pekařům mouku vlastní výroby.

Pivo má jantarovou barvu a je příjemně kořeněné, což je podle majitele právě důsledkem použití chlebových kůrek k jeho výrobě. „Naše motto zní: Hodnotný požitek,“ prozradil Dominic Meyerhans německému listu Wirtschafts Woche.

Na každého Evropana připadá ročně neuvěřitelných 123 kilogramů vyhozených potravin, jinak řečeno, každou vteřinu se na starém kontinentu vyhodí 300 kilogramů potravin. Podle údajů organizace World Wide Fund for Nature (WWF) 200 milionů tun z celkového množství představují výrobky z obilovin, především pak pečivo.

„Žijeme ve společnosti, která má všeho dostatek. Jinde přitom lidé hladoví a tím se musíme zabývat,“ přibližuje Meyerhans, jak se dostal k nápadu vařit pivo ze starého chleba. Spolu se třemi společníky tak založil kromě mlynářské společnosti, které šéfuje, firmu Damn Good Food & Beverages, což lze přeložit jako „proklatě dobré jídlo a pití.“

Pracovníci firmy odebírají od pekáren neprodaný starý chléb, který následně vysuší a rozemelou. Poté se ze směsi spolu s vodou, kvasnicemi, chmelem a ječným sladem vaří pivo. Rozemletý chléb nahrazuje 30 % sladu, osm tun pečiva stačí na tisíc hektolitrů piva. Lahev piva se pak dá pořídit za 2,30 švýcarských franků, což je asi 50 korun.

Starý chleba zaujal i další podnikatele. V zahraničí už nejsou výjimkou obchody, kde lze koupit křivou mrkev nebo brambory, které jsou příliš malé, než aby se dostaly na pulty supermarketů. Řada webových stránek pak radí, jakým způsobem spotřebovat potraviny beze zbytku díky originálním a chutným receptům.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek