Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Telefon nabitý do pěti minut. Izraelská firma chce příští rok uvést na trh unikátní baterii

Telefon nabitý do pěti minut. Izraelská firma chce příští rok uvést na trh unikátní baterii

Už příští rok by mohlo dojít k výrazné revoluci v nabíjení telefonů. Plánujeme na trh uvést baterie, které jsou schopné se nabít do pěti minut, uvedl pro server BBC ředitel šéf izraelského start-upu StoreDot Doron Myersdorf.

Technologii nabíjení poodhalil start-up už v roce 2015, kdy ji jeho zástupci představili na technologickém veletrhu v Las Vegas. Rapidní zkrácení doby nabíjení baterie dle společnosti umožňují „netradiční“ reakce a neobvykle rychlý přenos iontů z anody ke katodě, což je proces, který nabíjí baterii. Ta má být vyráběna z nanomateriálů a blíže nespecifikovaných organických součástek.

Některé verze baterie, které start-up v minulosti představil, byly o poznání tenčí, než obvyklé baterie, které se dávají do mobilů. Odborníci proto na ambiciózní plán izraelských vývojářů pohlížejí s nedůvěrou. Myersdorf nicméně v rozhovoru pro server BBC ujistil, že se vývojářům podařilo technologické překážky překonat. Start-up už dle něho spustil pilotní projekt výroby u dvou nejmenovaných asijských producentů. Masová produkce by dle Meyrdsorfa mohla být spuštěna v prvním čtvrtletí roku 2018.

Na výrobě rychlodobíjecích baterií pracují i jiné společnosti. Například Qualcomm v listopadu oznámil, že vyvinul systém nabíjení, který umožní telefonu po pěti minutách připojení na nabíječku vydržet dalších pět hodin. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek