Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Tequila je všelék. Podle odborníků po ní sílí kosti a klesá cholesterol

Tequila je všelék. Podle odborníků po ní sílí kosti a klesá cholesterol

Dokáže zatočit s osteoporózou, cukrovkou a pomůže vám zhubnout. To není reklama na nejnovější pilulky nějaké farmaceutické firmy, ale výhody, které vám dle vědců přinese konzumace tequily.

Tequila není dobrá pouze do drinků, brzo by ji možná mohli předepisovat i lékaři. Podle nejnovější studie Centra pro výzkum v Mexiku, kterou uveřejnil web The Independent, je totiž alkoholický nápoj dobrý na kosti. Může za to rostlina agáve, ze které se tequilla vyrábí a která má mnoho příznivých účinků na zdraví.

Mexický výzkumník Mercedes Lopez účinky nápoje zkoumal na myších. Ty, kterým podával výtažky z modrého agáve, produkovaly o 50 % víc osteokalcinu, což je bílkovina, která se podílí na výstavbě kostí a zubů. Po osmi týdnech navíc myši, které výtažek konzumovaly, měli mnohem silnější kosti. Pití tequily by tak mohlo zatočit s častým problémem seniorů – osteoporózou.

„Konzumace látek obsažených v modrém agáve v kombinaci s dobrou střevní mikroflórou může zajistit kvalitnější stavbu kostí, a to i v případě, že u pacienta už osteoporóza propukla,“ myslí si Lopez. Řídnutí kostí přitom sužuje celosvětově asi 200 milionů lidí.

Doktor Lopez ale není první, kdo upozorňuje na příznivé účinky tequily. Z předchozích výzkumů vyplývá, že výtažky z agáve mohou pomoci snížit hladinu krevního cukru, dokáží urychlit hubnutí a dokonce umí bojovat s vysokým cholesterolem. I k této alternativní formě léčby by ovšem zájemci měli přistupovat s rozumem a mírou.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek