Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Terorista z Londýna přechytračil úřady, které mu odmítly udělit azyl. Do země se dostal jako „ženáč“

Terorista z Londýna přechytračil úřady, které mu odmítly udělit azyl. Do země se dostal jako „ženáč“

Třicetiletý Rašíd Radván, jeden ze tří mužů, kteří v sobotu zaútočili v Londýně, žádal o britský azyl už v roce 2009. Neuspěl. Tamní úřady ale dokázal obejít. Povolení k pobytu totiž získal díky sňatku se Skotkou. 

Radván se podle serveru Daily Mail s Charisse O'Learyovou oženil v roce 2012. A právě díky tomuto sňatku získal kýžené povolení k pobytu na území Evropské unie. Několik měsíců sice společně žili v Dublinu, pak ale Rašíd odcestoval do Maroka.

Podle přátel mladé Skotky nešlo o idylické manželství, podle všeho Rašíd vyžadoval, aby se Charisse chovala jako muslimka, nepila alkohol, nekouřila a jedla pouze halal jídlo, někdy jí prý dokonce i bil.

Když se v roce 2015 ke své manželce vrátil, opustili svůj domov a vydali se společně do Anglie. K pobytu tam už žádné povolení nepotřeboval, Anglie a Irsko mají mezi sebou samostatnou zónu volného pohybu.

Atentátník žil před útokem na londýnském předměstí Barking. V sobotu třetího června pak s dvěma dalšími muži zaútočil v samém srdci britské metropole. Na Londýnském mostě a ve čtvrti Borough Market v noci ze soboty na neděli zemřelo sedm lidí a další desítky byly zraněny.

Všechny tři muže policie zastřelila bezprostředně po útoku. V souvislosti s teroristickým činem skončila v poutech i Charisse. Policie ji ale po 36 hodinách propustila domů.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek