Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Tohle byste od Steva Jobse neslyšeli. 6 vět, které úspěšní neříkají

Tohle byste od Steva Jobse neslyšeli. 6 vět, které úspěšní neříkají

Úspěch není něco, čeho dosáhnete za jednu noc. Chce to tvrdou dřinu, spoustu času a naprostou oddanost svému cíli. Každý úspěšný podnikatel má unikátní příběh, víru ve své podnikání a touhu ukázat okolí, že na to skutečně má. A i když se jejich cesty liší, to hlavní mají všichni společné. Existuje mnoho faktorů, které dávají úspěšné jedince dohromady, a jedním z nich je osobní růst a poznání, na kterém aktivně pracují.

Steve Siebold, autor knihy „Jak přemýšlí bohatí lidé“ po dobu tří dekád mluvil se zástupy milionářů po celém světě, aby zjistil, co je vedlo k úspěchu. Odpověď je velmi snadná. Není rozhodující, kde se narodili nebo v jakých poměrech vyrůstali. Rozhodující je jejich cílevědomost a mentalita a s tím je spojené i to, že si některé věci prostě nepřipouštějí. Co od úspěšných neuslyšíte?

1) „Nesnáším svou práci!“

Stejně tak věty typu „Nesnáším tuhle firmu!“ nebo „Můj šéf je idiot!“

Úspěšní a vysoce postavení lidé nejsou ve své práci umínění a nestěžují si bez ohledu na to, co by mohlo být jinak. Jestliže se dostanou do nepříjemné situace, snaží se těmto výrokům vyhnout. Podobná slova sice váš úspěch bezprostředně neohrozí, ale pomalu vás vzdalují od vašeho cíle. Místo automatického nadávání na práci, společnost či šéfa se zaměřujte na fakta a uvažujte, co změnit.

2) „To není fér!“

Dostal váš rival lepší ohodnocení, nebo dokonce i nějakou odměnu, zatímco vy ne, přestože jste pracovali dvakrát tolik? Úspěšní lidé nikdy nezáviděli ani se neodvolávali na „nespravedlnost života“. Úspěch není dárek. Pro jeho dosažení se musíte vzdělávat, učit se novým věcem a tvrdě na sobě pracovat.

Místo utápění se v tom, jak vám něco nejde, vezměte šanci do rukou, obhajte své argumenty a perte se za vlastní cíle namísto pokukování po výkonech ostatních.

3) „Tak se to tady nedělá!“

Inovace je základním klíčem k úspěšnosti. Nesmíte se bát učit a přijímat nové věci. Ti, kteří dosáhli úspěchu, experimentovali.

Příklad za všechny: Steve Jobs. Vášeň pro inovace měl od začátku, svět ohromil iPhony a iPady a zapsal se do dějin. „Schopnost posunout se vpřed rozděluje lidi na vůdce a následovatele,“ řekl.

Darlene Priceová, šéfka společnosti Well Said zaměřující se na osobní rozvoj, radí mít otevřenou mysl. Jestliže někdo přijde s novým nápadem, nemusíte hned souhlasit. Priceová doporučuje s otevřenou myslí zhodnotit pro a proti, ale zároveň se nebát zkoušet nové věci.

4) „To není má práce!“

A stejně tak věty „Za to nejsem placený!“ nebo „To není můj problém!“ Pokud chcete být skutečně úspěšní, není od věci pomáhat i ostatním, kteří chtějí být úspěšní. Miliardář Warren Buffett řekl: „Dnes někdo sedí ve stínu, protože před několika lety někdo vysadil strom.“

Stát se týmovým hráčem vám pomůže dosáhnout úspěchu rychleji. Můžete sice být úspěšní i bohatí přestože nebudete týmový hráč, ale tvrdá práce a obětování se pro zaměstnance nebo kolegy rozhoduje o vašich kvalitách, organizačních schopnostech a poukazuje na váš skutečný úspěch a reputaci.

5) „To není možné!“

Nebo taky „To nejde udělat!“ Úspěšní lidé vědí, že hranice a limity vytváříme jen sami sobě ve své vlastní mysli. Na druhou stranu bez zábran svého úspěchu taktéž nedosáhneme. Pokud narážíme na zdánlivě nesplnitelný úkol, je základem najít jiné východisko a přijmout ho jako výzvu.

Záporná slova, jako „nemožné“, „nemůžu“ a „nejde“ od úspěšných lidí neuslyšíte. Vědí totiž moc dobře, že tím nikomu nepomohou. Energii místo toho koncentrují na hledání řešení.

6) „Mohl bych mít!“

Nejhorší, co můžete dělat, je přehodnocovat situaci a snít o tom, kde byste byli, kdyby... Úspěšní na podobné stavy ani nemají čas. Příležitosti aktivně chytají a nenechají si je utéct. Lítost přeci nikdy nikomu v ničem nepomohla.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek