Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Tohle je zřejmě největší kočka na světě. Jí syrové klokaní maso a přerostla kolie

Tohle je zřejmě největší kočka na světě. Jí syrové klokaní maso a přerostla kolie

Když si Australanka Stephy Hirstová pořizovala ke svým dvěma koliím kočičího mazlíčka, netušila, že se z malého roztomilého koťátka jednou vyklube dost možná největší domácí kočka na světě. Rezavý mainský mývalí kocour Omar dorostl skutečně úctyhodných rozměrů a jeho fotografie si získaly řadu příznivců na internetu.

Na délku měří Omar 120 centimetrů a váží na kočku domácí neuvěřitelných 14 kilogramů. Když se posadí, je o něco větší než kolie, se kterými jezdí milovnice zvířat Stephy Hirstová na soutěže. Právě délka mainského mývalího kocoura jej katapultovala ke slávě. Guinessova kniha rekordů totiž do té doby, než se objevil Omar, uznávala jako nejdelší kočku světa 118 centimetrů dlouhý exemplář stejného plemene z Wakefieldu v Yorkshirském hrabství.

Hrdá majitelka ohromného zvířete se rozhodla mu koncem dubna založit profil na instagramu, který za dva týdny nasbíral už téměř 14 tisíc fanoušků. Snímek Omara v celé jeho kráse, jak si lebedí v náruči majitelky pak nasdílelo 270 tisíc lidí. To mu pomohlo dostat se do novin a dokonce i do vysílání australské televize, které se ale jindy klidné šelmě příliš nezamlouvalo.

Stejně jako každá kočka má i Omar své libůstky. Jak řekla Stephy Hirstová BBC, vstává její mazel každý den v pět hodin, posnídá granule a jde si hrát. Večer pak dostane syrové klokaní maso. „V supermarketu pro něj kupujeme klokaní maso v kvalitě pro lidi. Je to jediné maso, u kterého jsme zjistili, že ho chce jíst,“ vypráví majitelka. I láska ke kocourovi ale má své meze. „Zabírá přece jen až trochu moc místa na posteli, takže před ním na noc zavíráme dveře ložnice,“ vysvětlila majitelka Omara.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek