Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Tonoucí se stébla chytá. Playboy vrací do časopisu nahé dívky, ten český je nikdy nestáhnul

Tonoucí se stébla chytá. Playboy vrací do časopisu nahé dívky, ten český je nikdy nestáhnul

Problémy zmítaný magazín pro muže se vrací k osvědčené klasice. V časopise Playboy se znovu objeví nahé dívky. Těch se vydavatel zbavil v loňském roce, což se setkalo se značnou kritikou nejen mezi čtenáře, ale i od zakladatele Hugh Hefnera. Vydavatel českého Playboye Vlado Olexa se rozhodnutí vlastníka licence postavil a nahotinky ze stránek magazínu nikdy nestáhnul. 

„Nesouhlasil jsem s tímto rozhodnutím, protože nové generaci nepřipadá nahota jako problém,“ uvedl syn zakladatele Cooper Hefner. Podle něj odstranění nahých dívek bylo chybou a nyní časopis získá zpět svou ztracenou identitu. Pětadvacetiletý mladík je kreativním ředitelem magazínu a v posledních měsících Playboy zažívá značné změny.

V časopise se nově objeví některé již téměř zapomenuté rubriky, které se těšily oblibě v dobách největší slávy pánského časopisu. Některým posunům ve společnosti se ovšem neubránil ani Playboy. Z titulní strany například zmizelo označení „zábava pro muže“. „Playboy vždy zůstane značkou soustředěnou na mužské zájmy, ale role ve společnosti se postupně vyvíjí. Stejně tak i my,“ doplnil Hefner.