Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Trapas v přímém přenosu. V pořadu BBC si spletli politologa s horolezcem

Trapas v přímém přenosu. V pořadu BBC si spletli politologa s horolezcem

Oblíbenou součástí silvestrovského zábavního programu bývají sestřihy kiksů, kterých se ve vysílání dopustili pracovníci médií. Přešlapy se přitom nevyhýbají ani britské veřejnoprávní BBC, o čemž se její diváci mohli přesvědčit hned zkraje nového roku.

Podle rozvrhu se měl ve studiu objevit horolezec Leslie Binns. Moderátoři ranního vysílání BBC Jon Kay and Rachel Burdenovou si s ním měli povídat o jeho posledním vysokohorském výstupu. Válečný veterán Binns, který v bojích oslepl na jedno oko, se totiž pět set metrů pod vysněným vrcholem Mont Everestu neváhal otočit a vyrazit na pomoc jiné horolezkyni, která měla zdravotní problémy. Ta díky jeho pomoci přežije výstup na Mont Everest ve zdraví.

Když se však Kay po krátkém úvodním představení hosta, obrátil na muže sedícího naproti němu ve studiu, aby si s ním začal povídat, dočkal se překvapivé reakce: „Myslím, že máte špatného člověka“.  Někdo evidentně popletl časy výstupu, místo Binnse tak na místo pro hosty usedl odborník na americkou politiku Todd Landman.

Moderátoři se záměnou nenechali vyvést z rovnováhy. „Víte, to je tak legrační,“ rozesmála se moderátorka Rachel Burdenová, když si uvědomila, že proti ní sedí špatný host. „Prohlížela jsem si tohoto muže a říkala si: ‚nevypadá nutně jako horolezec‘.“ „Vypadáte hrdinně,“ vtipkoval její moderátorský kolega. S úsměvem přešlap přešel i Landman. „Mohu vám říci spoustu hrdinských příběhů, ale žádný z nich nezahrnuje výstup na Mont Everest,“ uvedl.

Podívejte se na záznam z pořadu

Na horolezce Binnse se dostalo ještě tentýž den. BBC se svým divákům omluvila. „Byla to obrovská chyba, k jejímuž napravení došlo hned poté, co vyšla najevo. Děkujeme oběma našim hostům, kteří záměnu přijali s humorem,“ napsala v prohlášení. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek