Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Trosky a masy prachu. První záběry z vyhořelého londýnského domu Grenfell Tower

1080p720p360p

Policie stále prohledává výškový obytný dům, který pohltil ničivý požár. Nyní zveřejnila první fotografie a videa, která dokládají rozsah této katastrofy. Počet pohřešovaných a tím pravděpodobně i obětí tragického požáru by se podle šéfa londýnské policie Cundyho mohl nadále zvyšovat, posledním potvrzeným číslem je 79 mtvých. Potrvá několik týdnů a možná i déle, než se podaří najít všechny mrtvé a těla identifikovat, dodal šéf policie v britské metropoli.

Britská police předpokládá, že při požáru výškového bytového domu Grenfell Tower v Londýně minulý týden zahynulo přinejmenším 79 lidí. Oznámil to dnes šéf londýnské policie Stuart Cundy. Policisté podle něj dál budovu prohledávají a pokoušejí se najít další oběti tragédie.

1080p 720p 360p
První záběry z útrob vyhořelého věžového bytového domu v Londýně.

Mezi téměř osmi desítkami lidí, o kterých se policie domnívá, že jsou po smrti, jsou ti, jejichž těla už se podařilo nalézt a identifikovat, ale i lidé, kteří se stále pohřešují, uvedl Cundy. S největší pravděpodobností je ale po smrti i většina nezvěstných.

Britská policie zatím oficiálně identifikovala pouze jedinou oběť požáru výškové obytné budovy Grenfell Tower. Je jím 23letý syrský uprchlík Muhammad Hadžálí.

Podle Cundye, který požár popsal jako lidskou tragédii", jsou policisté nyní zpět v domě a pátrají po obětech i příčině neštěstí. Dříve museli nakrátko budovu opustit kvůli obavám o bezpečnost.

Grenfell Tower, budova se zhruba 120 sociálními byty ve čtvrti Kengsington, vyhořela od druhého až po poslední 24. podlaží. Podle různých údajů v ní žilo 400 až 600 lidí.

Premiérka Mayová dnes po ostré kritice, která se na její hlavu snesla kvůli tomu, že se přímo na místě tragédie nesetkala se zástupci postižených i místní komunity, ve svém sídle v Downing Street přijala skupinu obětí tragédie a dobrovolníků, kteří jim pomáhají. Už v pátek Mayová slíbila vytvořit fond s pěti miliony liber (150 milionů Kč) na pomoc obětem.

1080p 720p 360p
První záběry z útrob vyhořelého věžového bytového domu v Londýně.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek