Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Trump: Je to falešná zpráva, prověrku pro své děti nechci

Trump: Je to falešná zpráva, prověrku pro své děti nechci
 

Je to typicky falešná novinářská zpráva, reagoval Donald Trump na tvrzení, že chce pro své děti bezpečnostní prověrku. Vypadá to tak, že ani jeden z trojice jeho dospělých ratolestí, se nedostane k tajným informacím. Otázkou zůstává, zda k nim bude mít přístup zeť nově zvoleného prezidenta Jared Kushner.

Zprávu o tom, že Trump shání pro své děti Erika, Ivanku a Donalda juniora bezpečnostní prověrku nejvyššího stupně, přinesla jako první televize CBS News. Spekulovat pak o ní začala i další média. Americké zákony prezidentům zakazují zaměstnat své příbuzné v Bílém domě. Trump by je ale mohl z otcovské lásky postavit do role svých poradců. Díky prověrce by se pak dostali i k tajným informacím. To by mohlo způsobit konflikt zájmů už z toho důvodu, že Trumpovy děti slíbily, že se postarají o byznys svého otce, zatímco bude v čele Spojených států.

Ve středu ale Trump na svém Twitteru prohlásil, že o žádnou prověrku pro své děti nežádal, informoval server Politico. Otázkou teď zůstátá, zda mezi ně počítá i zetě Jareda Kushnera, jenž má za ženu Ivanku. Vydavatel New York Observer stál po Trumpově boku po dobu celé kampaně. Teď by mohl mít díky prověrce přístup i na prezidentské brífinky.

Kushner byl Trumpovi nablízku i minulý týden. Zatímco budoucí prezident mluvil v Bílém domě s Barackem Obamou, Kushner se sešel s personálním šéfem Bílého domu Dennisem McDonoughem.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek