Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Trump udělil milost dvěma krocanům. Na ceremonii před Dnem díkůvzdání hýřil vtipem

Trump udělil milost dvěma krocanům. Na ceremonii před Dnem díkůvzdání hýřil vtipem

Spojené státy čeká Den díkůvzdání, který se pro miliony Američanů nese ve znamení rodinného posezení u krocaní pečeně. Tradicí se však stalo i omilostnění krocanů, kteří měli nakrmit hladové krky v Bílém domě. Jinak tomu není ani v případě Donalda Trumpa, který před jistou smrtí zachránil krocany jménem Wishbone a Drumstick. Šéf Bílého domu byl během ceremoniálu samý vtip a vzpomněl si i na své předchůdce Baracka Obamu a Harryho Trumana.

Poté, co Trump dvěma opeřencům udělil milost, připomněl stejný krok Baracka Obamy z loňského roku, který před pekáčem zachránil krocany jménem Tater a Tot.

„Jak mnoho z vás ví, jsem velice aktivní v odvolávání řady exekutivních opatření mého předchůdce, byl jsem ale právní kanceláří Bílého domu informován, že omilostnění Tatera a Tota nemůže být za žádných okolností zrušeno,“ vtipkoval podle serveru Business Insider Donald Trump.

„Tatere a Tote, můžete klidně odpočívat,“ dodal prezident, který bude Den díkůvzdání trávit s rodinou v rezortu Mar-a-Lago na Floridě.

Šéf Bílého domu si během dnešního ceremoniálu vzal na paškál i bývalého amerického prezidenta Harryho Trumana, který před 70 lety neváhal krocany poslat do trouby a u příležitosti Dne díkůvzdání si na nich pochutnat. „Milost jim neudělil. Odmítl. Byl neústupný kuchtík. Dnes budu mnohem hodnější prezident,“ smál se Trump.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek