Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Trump vymyslel nové slovo. Celý svět dumá nad tím, co znamená "covfefe"

Trump vymyslel nové slovo. Celý svět dumá nad tím, co znamená "covfefe"

Americký prezident Donald Trump vyvolal svým nejnovějším příspěvkem na Twitteru velký poprask. Použil totiž výraz, který nedává žádný smysl, což řadu lidí na sociálních sítích podnítilo ke spekulacím, co asi tak mohl mít nejvyšší představitel USA na mysli. 

„Despite the constant negative press covfefe (navzdory neustálým negativním tiskovým ‚covfefe‘ pozn. red.),“ zveřejnil Trump krátce po půlnoci ve Washingtonu na svém oficiálním twitterovém účtu, který sleduje více než třicet milionů uživatelů sociální sítě.

Protože se zjevně jedná o neukončenou větu, která navíc obsahuje nesmyslný výraz a protože americký prezident nepřidal žádné další vysvětlení, rozjela se na sociálních sítích rozsáhlá debata plná sarkastických komentářů, které spekulují o tom, co měl asi tak Donald Trump na mysli a v jakém stavu svůj nejnovější příspěvek psal.

Tuto spekulaci podnítil před několika minutami i sám americký prezident, který příspěvek smazal a místo něho vyvěsil jiný, v němž vyzývá k uhádnutí skutečného významu výrazu „covfefe“.

Vlnu uštěpačných komentářů například rozpoutala americká komička Kristina Wongová, která si všimla, že si neznámý kupec pořídil doménu covfefe.com. „Možná to byli Rusové,“ vtipkovala. Žertoval i herec Zach Braff, který nadhodil, že tiskový mluvčí Bílého domu Sean Spicer vbrzku stejně jako v předešlých případech vyrazí do zarputilé obrany svého šéfa a udělá z nesmyslného výrazu „to nejlepší slovo na světě“.

Na Twitteru se objevila také celá řada GIFů parodujících nesmyslný výrok prezidenta Trumpa.

Server Axios uvádí, že se prezidentovo okolí snaží omezit čas, který Trump tráví na Twitteru, aby snížilo pravděpodobnost, že se Trump dopustí nějakého přešlapu. Většinou to prý funguje, ale jak vidno z nejnovějšího příspěvku, ne vždy se podaří Trumpa uhlídat.

Nesmyslný výraz nebyl jediný, o čem se v souvislosti s twitterem Donalda Trumpa hovoří. Scénárista John Niven si všiml, že americkému prezidentovi během víkendu přibylo neobvykle velké množství sledovatelů. Spousta z nich jsou však zřejmě falešně vytvořené účty. Podle aplikace, která zkoumá autentičnost účtů, je pouze 51 % Trumpových sledovatelů skutečných.

Server Newsweek podotýká, že to není poprvé, kdy někdo poukazuje na falešné účty v souvislosti s Trumpovým twitterem. Za zajímavé však považuje skutečnost, že podíl falešných uživatelů narůstá na úkor těch skutečných. Ještě v dubnu 2016, kdy Donald Trump zahajoval cestu do Bílého domu, falešných uživatelů na jeho twitteru bylo pouhých 8 procent.

Podle Newsweeku se nedá vyloučit, že si Trump falešné sledovatele kupuje, aby ukázal, jak je populární. A možná předehnal i svého předchůdce Baracka Obamu, který má v současné době trojnásobně větší množství sledovatelů. Na rozdíl od Trumpa za nimi však dle Newsweeku ze 79 % stojí skuteční uživatelé.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek