Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Úplně bez chuti. Proč rajčata nechutnají jako dřív?

Úplně bez chuti. Proč rajčata nechutnají jako dřív?

Mezinárodní tým vědců tvrdí, že vyřešil otázku, která trápí tolik lidí – proč rajčata nechutnají tak jako dřív. Vědci podrobně zkoumali genomy u 100 různých druhů rajčat a objevili 13 sloučenin, které dávají rajčatům chuť. V průběhu šlechtění se však některé z nich ztratily.

Když vědci porovnali tradiční rajčata s jejich novějšími příbuznými, identifikovali složky, které z rajčat kvůli šlechtění časem vymizely. Ukázalo se, že v honbě za hezčími, odolnějšími a většími plody se ztratily právě prvky dodávající chuť.

„Rozhodli jsme se prozkoumat, co způsobuje ztrátu chuti rajčat, která jsou komerčně prodávaná. Chuť se stále objevuje u druhů, které se pěstují lokálně v malém měřítku,“ řekl Antonio Granell ze Španělského národního výzkumného koncilu pro deník Guardian

Španělští vědci za pomoci amerických kolegů sestavili testovací skupinu lidí, kteří chuť a vůni rajčat hodnotili. „Během let a setkání jsme identifikovali molekuly a komponenty, které rajčata obsahují. Udělali jsme chemickou a biochemickou analýzu všech cukrů, organických kyselin a těkavých látek. Je tam 400 organických sloučenin, které musí reagovat na naše sliny, ale ne všechny přispívají k chuti,“ vysvětlil Granell.

Vědci pak izolovali 13 těkavých sloučenin, které způsobují chuť. Zjistili, že je obsahují právě rajčata, která porotě chutnala.

Tyto sloučeniny chybí v moderních komerčně dostupných plodech a vědci se domnívají, že chuť byla neúmyslně obětována, když byly šlechtěny odrůdy odolné vůči škůdcům a nemocem. Ke šlechtění docházelo po druhé světové válce, kdy panovaly obavy, že svět nedokáže nasytit rostoucí populaci. Chuť bylo těžké kontrolovat a šlechtitelé se soustředili spíše na odolnost. Díky novým poznatkům mohou teď začít šlechtit odolná rajčata, která budou ale zároveň dobře chutnat.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek