Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

V 83 letech zemřel Charles Manson. Snil o rasové apokalypse, většinu života strávil za mřížemi

V 83 letech zemřel Charles Manson. Snil o rasové apokalypse, většinu života strávil za mřížemi

Ve třiaosmdesáti letech zemřel v neděli  Charles Manson. Ve věznici Corcoran, asi sto kilometrů severně od města Bakersfield ve střední Kalifornii, si odpykával doživotní trest za osnování vražd sedmi lidí a byl jedním z historicky nejznámějších zločinců. O jeho smrti informovaly The New York Times. Manson byl v posledních dnech v péči lékařů a jeho zdravotní stav se prudce zhoršil. Zemřel přirozenou smrtí.

Manson a jeho skupina převážně mladých žen, známá jako „Mansonova rodina“, během dvou dní v srpnu 1969 povraždili v Los Angeles sedm lidí včetně herečky Sharon Tateové, manželky režiséra Romana Polanského. Té bylo tehdy 26 let a byla v osmém měsíci těhotenství.

Manson nařídil svým „žákům“, aby náhodně zabíjeli obyvatele bělošské luxusní čtvrti v Los Angeles v naději, že rozpoutá apokalyptickou rasistickou válku. Při procesu byl prezentován jako samotářský šílenec s obrovskou přesvědčovací schopností.

Prezidentské volby 2018 se blíží. Komplexní zpravodajství můžete sledovat zde>>>

Manson byl ve vězení od roku 1971 a soud od té doby dvanáctkrát zamítl jeho žádost o předčasné propuštění. Spolu s ním byli na doživotí odsouzeni čtyři jeho stoupenci - tři ženy a jeden muž.