Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

V Dubaji roste obří pozlacený rám, nápad je ale „kradený"

V Dubaji roste obří pozlacený rám, nápad je ale „kradený"

V Dubaji do konce roku vyroste další zajímavá stavba. Dubai Frame, jak už název napovídá, bude mít podobu obřího rámu, který rozdělí „starou“ a „novou“ Dubaj a nabídne úchvatné výhledy na obě části města. Město, které je proslulé výškovými budovami se ale nejprve bude muset vypořádat s žalobou, které kvůli stavbě čelí. 

V srdci Spojených arabských emirátů roste stavba, která vedle nejvyšší stavby světa Burdž Chalífa nebo nejluxusnějšího hotelu Burdž Al Arab, rozhodně nezanikne. Dvě stopadesátimetrové věže stavby Dubai Frame propojí prosklený most, který bude sloužit jako rozhledna.

Luxusní stavba v podobě pozlaceného rámu, která by měla přilákat až 2 miliony turistů ročně, nabídne výhled na starou Dubaj na severu a novou Dubaj na jihu.

Pro architekta Fernanda Donise se ale tato stavba stala trnem v oku a na samotné město dokonce kvůli ní podal žalobu. V roce 2008 s nápadně podobným návrhem, který se měl realizovat na stejném místě, vyhrál architektonickou soutěž.

Nakonec se ale jeho stavba nerealizovala, návrh smlouvy obsahoval podle Donise takové doložky, že v roce 2013 definitivně ukončil jakoukoli spolupráci s městem.

„Je stejně vysoká, stejně široká, je na stejném místě a má i stejné jméno,“ řekl podle CNN na adresu Dubai Frame architekt, který věří, že mu soudy dají za pravdu.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek