Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

V Indii se snaží vyšlechtit děti na míru. Jste jako nacisté, vyčítají jim kritici

V Indii se snaží vyšlechtit děti na míru. Jste jako nacisté, vyčítají jim kritici

Chtěli byste porodit dítě, které bude krásnější, vyšší a chytřejší než vy? Pak byste se měli vydat do Indie. Hnutí Arogja Bharátí tam provozuje speciální program, který rodičům pomáhá přivést na svět dítě s předem vybranými charakteristikami. Ač se organizace dle vlastních slov inspirovala metodou v poválečném Německu, snaha vyšlechtit „nadřazenou rasu“ dle kritiků nápadně připomíná eugenické experimenty nacistické třetí říše. 

„Ačkoliv mají rodiče nižší IQ či nízké vzdělání, jejich děti mohou být extrémně chytré. Pokud se procedury aplikují správně, rodičům s tmavou pletí a menšího vzrůstu se mohou narodit děti se světlejší pletí a větší výškou,“ tvrdí národní koordinátor hnutí Hiteš Jání.

Kontroverzní program kombinuje tříměsíční očistnou proceduru ženských a mužských pohlavních buněk k nápravě genů, plození ve vhodných astrologických konstelacích, sexuální abstinenci po početí, odříkávání manter a dodržování předepsaného jídelníčku. 

Projekt běží už deset let, během té doby se rozšířil do několika indických států a údajně přivedl na svět 450 dětí. Organice má však mnohem větší ambice. Do roku 2020 chtějí mít pobočky po celé Indii a na svět přivádět tisíce „šlechtěných“ novorozeňat.

Podle oficiálních stanovisek se tvůrci při vymýšlení programu inspirovali v Německu, kde se údajně po druhé světové válce pokoušela jistá žena prostřednictvím „stejných technik“ šlechtit děti. Organizace se dušuje, že jejich metoda „šlechtění“ je založena na ájuvérdských technikách a „nijak nezasahuje do přirozeného procesu“. I tak má ale řadu kritiků, kteří projekt přirovnávají k nacistické eugenice a žádají jeho zákaz.

 

 

 

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek