Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

V Praze vystavujete mrtvolu mého bratra, tvrdí české policii Číňan a žádá ji o pomoc

V Praze vystavujete mrtvolu mého bratra, tvrdí české policii Číňan a žádá ji o pomoc

Minimálně jeden z exponátů na pražské výstavě Body The Exhibition své tělo nevěnoval dobrovolně. Myslí si to Číňan Huang Wanqing, podle nějž se na výstavě nachází jeho bratr, který před 14 lety zmizel v Číně, kde byl stíhán kvůli svému náboženskému přesvědčení. Wanqing podal na výstavu trestní oznámení a prosí českou policii, aby mu s pátráním po bratrovi pomohla. Informuje o tom server Echo24. 

Wanqing je občanem USA. O pražské výstavě Body se dozvěděl prostřednictvím aktivit starosty Prahy 7 Jana Čižiňského, jenž se snažil zasadit o to, aby těla byla pohřbena. To se mu nepodařilo, ale jeho boj vyvolal velký mediální zájem, který překonal hranice Česka a donesl se až k Wanqingovi.Muž svého bratra Huanga Xionga hledá již 14 let. Naposledy spolu mluvili v roce 2003, když si telefonovali. Od té doby je Xiong nezvěstný a Wanqing se domnívá, že je mrtev. Xiong byl totiž stoupencem hnutí Falun Gong, jehož členové jsou v Číně sledováni, zatýkáni a mučeni. To se stalo i Xiongovi – byl zatčen a odvezen do pracovního tábora. Úřady o jeho osudu mlčí.

O tom, že těla na výstavě Body patří právě zavražděným členům hnutí Falun Gong, se spekuluje dlouhé měsíce. Kurátoři výstavy to odmítají a tvrdí, že si jsou stoprocentně jisti, že exponáty daly během svého života k podobné manipulaci souhlas.

Více na Blesk.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek