Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

V Ústí se narodil chlapec s neobvyklým jménem. Maminka se inspirovala animovaným seriálem

V Ústí se narodil chlapec s neobvyklým jménem. Maminka se inspirovala animovaným seriálem

Originalita za každou cenu. I tak si lze vysvětlit krok maminky, která svého novorozeného chlapce pojmenovala hned po dvou zahraničních osobnostech. V Ústí nad Labem se 3. května ráno narodil Donatelo Versace Stojka.

„Toto jméno se zalíbilo staršímu synovi, byl to jeho nápad. Inspiraci prý našel v seriálu Želvy Ninja," vysvětlila pro Ústecký deník pyšná maminka Sandra Stojková. Animované želvy mají v oblíbeném seriálu jména renesančních umělců – Michaelangelo, Raphael, Leonardo a právě Donatello.

Druhé příjmení Versace podle slavného módního návrháře prý maminka vybrala prostě proto, že se jí líbí. A byla to skutečně výjimečná volba. Chlapec je s tímto příjmením jediný v republice. Se jménem Donatelo je druhý. S kombinací Donatelo Versace navíc velice připomíná návrhářovu sestru Donatellu, která po bratrově smrti převzala módní imperium. 

Prezidentské volby 2018 se blíží. Komplexní zpravodajství můžete sledovat zde>>>

Výjimečné jméno ale může přitahovat výjimečnou pozornost, toho se ale maminka nebojí. „Jestli mám obavu, že by se mohl můj syn stát kvůli jménu terčem posměchu? Ne! Ani žádných narážek se nebojíme," svěřila Ústeckému deníku Sandra Stojková.

Děti s neobvyklými jmény se v Česku objevují každý rok. Podle Českého statistického úřadu se loni například narodili Barnabáš, Diviš, Mikeš, Attila, Geralt, Lionel, Jeroným Iskandar nebo Taigo Ryu. Mezi dívčími jmény zase vyčnívala Adléta, Aleška, Josefa, Klotylda, Adel, Aurelie, Rihana, Salome, Amálie Perla nebo Nina Anuška.

INFO.CZ spouští novou rubriku, která nabízí aktuální zpravodajství o Evropské unii. Reportáže, analýzy a komentáře naleznete zde>>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek