Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Ve Francii vyšel nový průvodce po Evropské unii pro děti. Británie už v něm chybí

Ve Francii vyšel nový průvodce po Evropské unii pro děti. Británie už v něm chybí

V oblíbených francouzských naučných publikacích pro děti Petit Guide již není Británie členem Evropské unie, povšiml si britský deník The Independent. Malí Francouzi se tak už nyní dozvídají, že unii tvoří 27 států, ačkoli Spojené království z evropského bloku dosud nevystoupilo. To se stane pravděpodobně až v roce 2019.

Osmistránkový průvodce Evropskou unií, určený školákům, poprvé vyšel v roce 2007. Aktualizovanou verzi vydalo nakladatelství Aedis podle The Independent letos v květnu, patrně aby se v ní odrazil takzvaný brexit, oficiálně zahájený koncem března. Každý členský stát EU je na mapě označený barevně a je k němu přiřazená vlajka, s výjimkou Británie.

V knize se také píše, že „Evropská unie každý den umožňuje svým občanům studovat, cestovat a pracovat v členské zemi, jakou si vyberou, to vše bez nutnosti pasu“. Publikace v tomto znění bez Velké Británie jako člena EU vyšla letos v květnu. Vystoupení Británie z Unie se ale plánuje pravděpodobně až na rok 2019.

I podle této publikace to vypadá, že Francouzi se už nemohou brexitu dočkat, ačkoli se o něm ještě ani pořádně nezačalo jednat. Mnoho francouzských politiků prý nyní totiž předpokládá, že vystoupení Británie z evropského svazku přinese Francii nové kvalitní zaměstnance, kteří před lety odjeli za prací na Britské ostrovy. Stát také už láká firmy a banky, aby v rámci udržení výhod členství v EU přesídlily do Francie.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek