Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Ve Švédsku chtějí pro zaměstnance zavést pauzu na sex. Páry prý spolu netráví dost času

Ve Švédsku chtějí pro zaměstnance zavést pauzu na sex. Páry prý spolu netráví dost času

Přestávka na kávu, cigaretu a sex? Ve Švédsku možná už brzo realita pracovního dne. Země chce totiž pro své zaměstnance zavést nový benefit. Pauzu na sex. Lidé by tak podle nového nařízení měli mít v pracovní době možnost si na hodinu odskočit domů, kde se budou věnovat jen svému partnerovi.

„Existují studie, které dokazují, že sex je zdraví prospěšný. Bylo by to určitě dobré pro vztah,“ vysvětluje motivaci k sepsání návrhu jeden z jeho autorů Per-Erik Muskos. Páry prý podle něj spolu netráví dostatek času.

Kdo ale bude zjišťovat, jestli zaměstnanec volnou hodinu skutečně využívá aktivitou, pro kterou je určena? Muskos připouští, že je možné, že lidé přestávku využijí i jinak, nikdo je zřejmě kontrolovat nebude. Přesto si Muskos myslí, že nové nařízení má šanci na úspěch.

Švédové jsou známí svojí přívětivou zaměstnaneckou politikou. Kromě bohatého rodičovského příspěvku mají například možnost využívat takzvaných fika přestávek. Během nich se mohou se svými kolegy setkávat a diskutovat nad kávou a pečivem.

Severní země jsou na chvostu žebříčku množství odpracovaných hodin ročně. Míň v Evropě pracují jen Finové a Francouzi. Průměrný Švéd strávil v roce 2015 v práci 1 685 hodin. Britové pro srovnání odpracovali 1 900 hodin, Němci 1 847.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek