Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Vezměte si na promoci hluboký výstřih, radila škola studentkám. Sklidila vlnu pobouření

Vezměte si na promoci hluboký výstřih, radila škola studentkám. Sklidila vlnu pobouření

„Gratulujeme Vám k zisku titulu! A na promoci si vezměte hluboký výstřih“ – takové pokyny přišly emailem absolventům univerzity v Belgii. Doporučení školy ohledě oblečení vyvolala na sociálních sítích bouři. Mnozí univerzitu nařkli ze sexismu.

Zprávu s doporučeným dresscodem na promoci obdrželi čerství absolventi lékařské fakulty Svobodné univerzity v Bruselu. Mužům podle listu The Guardian škola doporučila, aby si na slavnostní akt vzali oblek. Rady pro ženy byly mnohem specifičtější. „Z estetického pohledu by bylo vhodné, aby si ženy oblékly sukni, nebo šaty s hezkým hlubokým výstřihem,“ stálo ve zprávě. Po tom, co někdo umístil kopii dopisu na internet, strhla se lavina nesouhlasných reakcí.

„To má být vtip? Jsou to absolventky medicíny a oni je žádají, aby ukazovaly hruď,“ divil se jeden z diskutujících. „Máte sice doktorský titul, ale to je přece jedno, ukažte bradavky,“ parodoval text dopisu jiný uživatel Facebooku. V reakcích převládal ale kromě humoru i vztek a rozhořčení nad sexismem.

Jakmile zprávu převzaly i noviny, umístila škola na své sociální sítě omluvu všem, kterých se prý toto doporučení mohlo dotknout. „Instrukce v dopise byly beze vší pochyby naprosto v rozporu s hodnotami fakulty i celé univerzity,“ stálo v prohlášení. Kolik studentek nakonec přesto rady ohledně oblečení uposlechlo, není známé.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek