Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

VIDEO: Oběšenci na stromech, lebky pod kořeny stromů. Japonský les sebevrahů nahání hrůzu

720p480p360p240p

Mystický les asi 100 kilometrů od Tokia. Místní ho spojují s legendami o démonech, věří, že za středověku se to konaly morbidní rituály. Dnes je známý jako les sebevrahů. Život sem přichází ukončit až sto lidí ročně, nejvíc právě během března, kdy je v Japonsku období placení daní. 

Les pravidelně prohledává speciální hlídka a těla za pomoci dobrovolníků pohřbívá. Předtím je uloží do zvláštní místnosti, kde vždy první noc společně s mrtvolou musí na jednom lůžku strávit noc i jeden ze členů hlídky. Věří totiž tomu, že pokud by sebevraha nechali v noci samotného, jeho duch by strašil ostatní a křičel by jako vyšinutý, uvádí fanoušci lesa na svém webu Aokigaharaforest.com. 

Ponurý hvozd, který se stal místem posledních chvil stovek zoufalých Japonců, je lákadlem ale i pro turisty. Nadšenci do duchařských dobrodružství se do jednoho z nejděsivějších míst na světě vydávají na průzkumné výpravy. Cesta do lesa navíc není složitá, protože leží poblíž hlavních dálničních tahů do japonské metropole. Lidé do něj navíc nosí i další předměty, které mají turisty vyděsit, například kostry zvířat nebo bezhlavé panenky.


 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek