Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Virtuální asistentka od Amazonu se bez příčiny směje, některé uživatele to vyděsilo

Virtuální asistentka od Amazonu se bez příčiny směje, některé uživatele to vyděsilo

Uživatelé inteligentní virtuální asistentky Alexa od firmy Amazon si na sociálních sítích stěžují, že se zařízení bezdůvodně směje. Amazon problém přiznal a prauje na nápravě.

Inteligentní osobní asistentka Alexa je schopná hlasové interakce, umí například přehrávat hudbu, vést diář, přehrávat audioknihy, nastavovat budík a poskytovat informace o počasí nebo o dění ve světě.

Lidé ale na internetu začali v uplynulých týdnech upozorňovat na to, že Alexa se chová podivně. S mámou jsme seděly v obýváku, neřekly jsme ani slovo, a naše Alexa se najednou rozsvítila a začala se bezdůvodně chechtat, napsala na twitteru jedna z uživatelek. Nic neřekla, jen se smála, dodala.

Lidé na twitteru a síti reddit psali, že si mysleli, že se směje skutečná osoba, což bylo obzvlášť děsivé, pokud byli doma sami.

Společnost Amazon podle The Verge uvedla, že chybu chce napravit tak, že znemožní reakci na pokyn Alexo, směj se, který upraví na delší povel Alexo, umíš se smát? Software přístroje by tak podle ní už neměl zaměňovat běžná slova a věty za zvuky podobné pokynu k zasmání se.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek