Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Vlajková loď Applu může přijít se zpožděním. Uvedení iPhonu 8 brzdí nečekané problémy

Vlajková loď Applu může přijít se zpožděním. Uvedení iPhonu 8 brzdí nečekané problémy

Představení nové vlajkové lodi společnosti Apple, telefonu iPhone 8, by mohly zbrzdit technické problémy. Společnost se rozhodla odstranit fyzické tlačítko "home" a nyní kvůli tomu neúspěšně bojuje s integrací čtečky otisku prstu pod přední stěnu displeje. 

Nový iPhone by měl podle prvních spekulací být téměř bezrámečkový a celou přední stěnu telefonu by měl pokrývat OLED displej. To sice fanoušky nejspíše ohromí, na druhé straně je to však také kámen úrazu. 

„Předpokládaný krok k integraci OLED displeje přes celou přední stěnu telefonu povede k odstranění fyzického tlačítka home a jeho nahrazení virtuální variantou, což bude znamenat čtení otisku prstu skrze OLED displej. V současné chvíli se však domníváme, že Apple nemá technologické řešení, které by tento přístup umožňovalo,“ uvádějí analytici společnosti Pacific Crest Securities s tím, že čas k představení nového telefonu se Applu rychle krátí.

720p 480p 360p 240p
iPhone 8

Pokud Apple s technologickým řešením rychle nepřijde, zbydou mu samé nepříjemné možnosti, jak situaci řešit. Buď bude moci dát čtečku otisku prstů na zadní stranu telefonu, což však není úplně uživatelsky přívětivé. Může také zařazení čtečky do telefonu vypustit, čímž by však ztratil body oproti konkurenci i oproti svým předchozím modelům. A nakonec se může spolehnout výlučně na biometrickou identifikaci uživatele skrze 3D snímač obličeje, což je však poměrně nová a neověřená technologie.

Nový model iPhonu bude uveden v září letošního roku a k novému přístroji se upínají oči fanoušků značky, odborné veřejnosti i investorů. Očekávání jsou obrovská, letos to je totiž deset let, co Steve Jobs na trh uvedl první iPhone.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek