Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Vrah dva měsíce terorizoval bezdomovce v Los Angeles. Policie na něj připravila originální léčku

Vrah dva měsíce terorizoval bezdomovce v Los Angeles. Policie na něj připravila originální léčku

Celé dva měsíce děsil lidi bez domova v americkém Los Angeles neznámý vrah. Jeho rukou zemřely nejméně dvě oběti, které se našly ve stejné oblasti. Stejný byl i způsob vraždy – oba muži zemřeli po ráně kladivem, kterou jim útočník zasadil, zatímco spali – a policie neměla žádné stopy. Zlom ale přinesla zajímavá metoda: vyšetřovatelé si na pomoc vzali figurínu. O případu informoval The Washington Post.

Policisté vsadili takříkajíc na jedinou kartu. Jelikož neměli žádné stopy, zkusili pachatele dopadnou za pomoci malé lsti. Na místo první vraždy umístili figurínu a naaranžovali ji tak, aby vypadala jako spící bezdomovec. A zadařilo se. Kamery zachytily 30letého Shanea Schindlera, jak do „oběti“ mlátí kladivem. Policisté ho vzápětí zadrželi.

Ačkoli pachatel tvrdí, že na návnadu útočil, jelikož věděl, že se nejedná o živého člověka, policie si je jistá, že zadržela člověka majícího na svědomí právě životy dvou ubitých bezdomovců. 

„Bylo nemožné, aby Schindler věděl, že nejde o živou lidskou bytost, předtím, než do figuríny udeřil,“ cituje server Las Vegas Review-Journal policejní zprávu. Případ už začal projednávat soud. Ten muži stanovil kauci ve výši 50 tisíc dolarů (asi 1,25 milionu korun), což je desetinásobek obvyklé hodnoty.

Schindler podle popisu ve zprávě držel kladivo oběma rukama, aby sílu úderu maximalizoval. Soud se nadále snaží přesvědčit tím, že figurínu poznal hned, když na místo přišel. O jeho osudu se může rozhodnout už v polovině března.